KS MAS Ústecký kraj

Krajské sdružení NS MAS ČR
Ústeckého kraje

Přihlásit se

Jednání KS NS MAS ÚK – 26.9.2013

Rubriky:Aktuality

Ve čtvrtek 26.září se sešli zástupci Krajského sdružení NS MAS v Ústeckém kraji. Jednání bylo věcné a vyplynuly z něj tyto zásadní závěry:

  1. Vyjednávání ANO za podmínky, že bude další příspěvek formou mimořádného čl. příspěvku (dobrovolnost v tomto případě není vhodná, protože část MASek se potom „veze“) a za podmínky, že budou pro členskou základnu prostřednictvím krajského zástupce ve výboru NS MAS poskytovány informace o tom, kdy a kde o čem a s kým se jednalo – nejde nám o podrobnosti, ale o stručný srozumitelný přehled aktivit vyjednávacího týmu.
  2. KS Ústeckého kraje žádá předložení účetnictví projektu Zelená úsporám (souvisí to s požadavkem na mimořádné čl. příspěvky),požadujeme předložení rozvahy, včetně přehledu závazků a pohledávek v tomto projektu, a   výkazu zisku a ztrát. Členové upozornili znovu na skutečnost, že při proplácení výdajů projektu došlo pravděpodobně k upřednostňování věřitele a chtějí k tomu relevantní informace. Dále upozorňují na skutečnost, že nelze podmiňovat uznání závazků  nedořešeným vyšetřováním ze strany policie. Členové se domnívají, že projekt byl již ze strany MŽP ukončen (a tedy se nedá předpokládat, že bude proplacen)  a v souladu s tím by měla i NS MAS postupovat. Dál upozorňují na povinnost podat na sebe insolvenční návrh v případě, že organizace není schopna plnit svoje závazky, což podle stávajícího stavu zřejmě není.
  3. KS konstatuje, že není spokojena s tím, jakým způsobem je nakládáno s připomínkami k různým materiálům (např. Standardy) – nikdy se nikdo nedozví, jak byly připomínky vypořádány, zda a kdo se s nimi zabýval. Výsledkem je to, že nikdo už nemá chuť nic moc připomínkovat.
  4. K úkolu 4/49 – pokračovat stejnou formou prezentace na ZŽ za podmínky, že plochu v pavilonu bude zaplacena z jiných zdrojů. MASky jako takové by nebyly schopny samy tento náklad uhradit. Masky ÚK by i v příštím roce měly společný stánek.

 

Přílohy

Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Poskytnuté údaje budou použity pouze pro účely sledování komentářů na tomto webu. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.